Pierwszy trade MySwipeCoin od A do Z

Jeżeli chodzi o ten moduł to śmiem twierdzić, że jest on jednym z najważniejszych w całym kursie TP 3.0.

Musimy zrozumieć, że powiadomienie na handel to po prostu powiadomienie na handel i trzeba z tego korzystać, ale… trzeba nauczyć się w jaki sposób.

I tutaj kłania się coś co nazywa się „Risk to reward ratio”.
Czasem spotkasz się z nazewnictwem „RRR”, czasem „RR”, czasem „R:R”, czasem „RR Ratio” itd… Nie ważne jaka nazwa- chodzi o stosunek zysku do strat.

Zobaczysz, że to właśnie stosunek zysku do straty jest tutaj najważniejszy (ale o tym póżniej).

Na tym etapie chce nauczyć Ciebie jednej rzeczy:
KIEDY I JAK WCHODZIĆ W TRADE ZE SWIPECOIN

I na tym się właśnie skupimy w poszczególnych filmikach.
Będziemy otwierać powiadomienia na handel z zakładki „All Leverage Ideas„.
Pierwszy na dole to wersja z komputera (tego oglądasz jako pierwszego), drugi natomiast to wersja z telefonu komórkowego (tego oglądasz jako drugiego). Kolejność filmów jest nie przypadkowa.

Enjoy!?‍♂️

Teraz proszę zapoznaj się z wersją na telefon komórkowy (przecież to go będziesz w głównej mierze używać do puszczania trade’ów) ?

Rozjaśniło Ci to wiele?
Mam nadzieję, że tak.
A jeżeli nie to jeszcze wrzucę szybką ściągawkę ?

  1. Dostajesz powiadomienie na aplikacji SwipeCoin w zakładce „Leverage Ideas”.
  2. Analizujesz czy to jest zagranie na wzrost (buy) czy spadek (sell) ceny. Ułatwi Ci to strzałka narysowana na wykresie oraz linie (SL wraz z TP1/TP2/TP3).
  3. Wchodzisz w kalkulator pozycji (np. KLIKNIJ TUTAJ )
  4. Obliczasz jaki LOT występuje przy odpowiedniej cenie wejścia (np górne/środek/dolne widełki) przy określonej cenie likwidacji (stop loss) oraz ryzyku (sugerujemy 0.5% ryzyka*).
  5. Wchodzisz w aplikację MT5, wybierasz odpowiednią parę walutową z powiadomienia SwipeCoin.
  6. Wybierasz rodzaj wejścia w pozycję: po cenie obecnej (market execution) lub *jeżeli mamy powiadomienie na wzrost ceny* po cenie niższej od obecnej (buy limit) lub *jeżeli mamy powiadomienie na spadek ceny* po cenie wyższej od obecnej (sell limit).
  7. Wpisujesz odpowiednie wartości: cena (price), poziom likwidacji (stop loss), poziom zbierania zysków/poziom wyjścia (take profit).
  8. Pozycja „expiration” oznacza kiedy trade ma być unieważniony automatycznie. Sam osobiście bardzo rzadko korzystam z tej opcji, jednak chcę żebyś wiedział, że taka opcja istnieje.
  9. Klikasz przycisk „place” i odpala Ci zlecenie oczekujące (chyba, że wybrałeś opcję „market execution” – wtedy od razu Twoja transakcja jest w grze).
  10. Kontrolujesz Twój trade – tego dowiesz się w kolejnych lekcjach, ale głównie chodzi o częściowe zyski, zabezpieczenie pozycji itd.

* jeżeli chcesz otwierać kilka transakcji przy tym samym powiadomieniu na handel to proponuję podzielić 0.5% na ilość transakcji. W filmiku pokazywałem wejście z górnych oraz dolnych widełek (2 transakcje) i dlatego każdą transakcję i obliczenie LOT traktowałem dla ryzyka 0.25%

error: Content is protected !!